Tatuiravimas Japonijoje, tęsiasi maždaug nuo paleolito periodo (10 000m. pr. Kr.).
5000m.pr.Kr. ir dar ankstesnių laikotarpių kapuose aptiktos molinės statulėlės su dekoruotais ir raižytais veidais, kurie priminė ištatuiruotus. Manoma, kad tokios žymės bei tatuiravimo tradicijos gali būti perimtos iš kitų tuometinių kultūrų.
Yra žinoma, kad viena žinomiausių etninių Japonijos vietinių gyventojų grupių Ainu turėjo tradiciją tatuiruotis dekoratyviniais ir religiniais tikslais.
Pirmąkart japoniškos tatuiruotės paminėtos rašytiniuose šaltiniuose, kai sudaryta Kinijos dinastijų istorija (apie 297 metus).
720 metais pirmą kartą Japonijos istorijoje tatuiravimas minimas kaip bausmė.
XVII amžiuje tatuiruotės buvo skirtos identifikuoti nusikaltėlius ir visuomenės atstumtuosius.
Nusikaltėliai būdavo žymimi įvairiais simboliais pagal bausmę paskirtose kūno vietose. Visuomenės atstumtiesiems buvo tatuiruojama ranka. Asmenims, turintiems šiuos ištatuiruotus ženklus, buvo draudžiamas dalyvavimas visuomenės gyvenime, juos atstumdavo šeimos.
XVII a. pab. tatuiravimas buvo pakeistas kitomis bausmių formomis, nes ėmė populiarėti dekoratyvios tatuiruotės – nusikaltėliai pradėjo slėpti ištatuiruotas bausmių žymes meniniais kūriniais.
XVIII amžiuje tatuiravimas buvo smarkiai suvaržytas įstatymų kaip žalingas visuomenės moralės normoms, bet tai neužkirto kelio šiai veiklai, tatuiruotės buvo vertinamos tarp mafijos narių ir nusikaltėlių, vargšų.
XVIII a. vid. prie tatuiruočių populiarėjimo prisidėjo kinų romano ,,Suikoden“ išleidimas. Tai pasakojimas apie maištingą drąsą,vyrišką narsumą, gausiai iliustruotas iliustracijosmis, vaizduojančiomis vyrus, tatuiruotus drakonaislaukiniais tigrais, religiniais motyvais. Tai labai išpopuliarino tatuiruotes ir jų paklausą.
XIX amžiuje buvo uždrausta tatuiruoti šalies gyventojus, tuo tarpu užsieniečius – leidžiama.
XX a. pr. galutinai uždraustas tatuiravimas.
Po Antrojo pasaulinio karo, liberalizuoti Japonijos įstatymai ir legalizuotas tatuiravimas.

Klasikiniam japoniškų tatuiruočių stiliui yra būdingos specifinės detalės, įtraukiančios legendinius herojus, religines tezes, sukomponuotas su simboliniais gyvūnais, gėlėmis, bangų, debesų bei perkūnijos fonu.

Tebori – tradicinis japoniškas tatuiravimas rankiniu būdu. Daugelis meistrų yra garbinami už gebėjimą sukurti tolygius spalvų tonų perėjimus, kuriuos yra sudėtinga atlikti net ir mašinėle.

Japoniškų tatuiruočių pavyzdžiai –

Taip pat rekomenduojame skaityti:

Comments are closed.

Previous Post
«