Transderminiai implantai – tai kūno modifikacijos (mody modification) forma, naudojama medicininiame ir estetiniame kontekste. Veriant yra naudojamas nedidelio dydžio implantas – auskaras, turintis plokštelę apatinėje dalyje. Ji yra talpinama po oda, o viršutinė dalis – burbuliukas, spyglys ar panašiai – virš odos. Tokiu būdu yra sukuriamas įsukto į kūną papuošalo įvaizdis.

Transderminis implantavimas yra laikomas chirurgine procedūra, todėl turi būti atliekamas profesionalaus chirurgo, turinčio galiojančią licenziją.

Iš pirmo žvilgsnio transderminiai implantai gali būti sumaišyti su giluminiais (dermal anchor) auskarais.

Auskaras turi būti tinkamos formos, kad organizmas jo neišstumtų.Tinkamos formos auskaro pagrindas yra panašus į plokštų aštuonetą ar  juostelę su trumpu strypu, pritvirtintu prie pagrindo statmenu kampu. Pagrinde yra skylės, kurios leidžia audiniams pro jas praaugti  ir taip įtvirtinti auskarą jam paskirtoje vietoje.  Implantai yra gaminami iš titanio.

Tačiau transderminių implantų prigijimo tikimybė yra tik 20%. Dauguma implantų yra nuolatinėje gijimo būsenoje. Dažnai oda randėja ir pasitaiko nemažai infekcijų. Gydymas yra komplikuotas, todėl dažnai transderminius implantus tenka pašalinti iš organizmo. Tačiau pati implanto pašalinimo iš organizmo procedūra yra daug sudėtingesnė nei implanto įsodinimo į odą procedūra. Pašalinus implantą, randai bus iškilę ir pastebimi pirmus kelis mėnesius, bėgant metams, jie mažėja.

Transderminių implantų pavyzdžiai:

Taip pat rekomenduojame skaityti:

Comments are closed.

Previous Post
«
Next Post
»